काठमाडौं । नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) का अध्यक्षद्वय केपी शर्मा ओली र पुष्पकमल दाहालले सचिवालय सदस्य वामदेव गौतमलाई उपाध्यक्ष बनाउनका लागि संयुक्त प्रस्ताव गरेका छन्।

बालुवाटारस्थित प्रधानमन्त्री निवासमा भएको सचिवालय समितिको बैठकमा अध्यक्षद्वय ओली र दाहालले गौतमलाई उपाध्यक्ष बनाउन प्रस्ताव गरेका हुन्।

अध्यक्षद्वयबाटै बैठकमा प्रस्ताव भएपछि सचिवालयले स्थायी समितिमा लगेर निर्णय गर्ने भएको छ।

यसैबीच नेकपाले लामो रस्साकसीपछि सबै विभागको नेतृत्व टुंग्याएको छ । नेकपाको शुक्रबार बसेको सचिवाय बैठकले ३३ विभागको नेतृत्व तोकेको हो ।

कसलाई कुन विभाग ?

१, अर्थ तथा योजना विभाग 
प्रमुख – सुरेन्द्र पाण्डे 
उपप्रमुख – डोरप्रसाद उपाध्याय

२, उद्योग तथा वाणिज्य विभाग 
प्रमुख – राधा ज्ञवाली 
उपप्रमुख – वामदेव क्षेत्री

३ , उपभोक्ता हित तथा आपूर्ति विभाग 
प्रमुख – मातृका यादव 
उपप्रमुख – बलराम बास्कोटा

४, कृषि तथा भूमिसुधार विभाग 
प्रमुख – चक्रपाणी खनाल 
उपप्रमुख – हरि पराजुली

५ ,कोष तथा आर्थिक व्यवस्थापना विभाग 
प्रमुख – हरिबोल गजुरेल 
उपप्रमुख – कृष्णगोपाल श्रेष्ठ

६ , खानेपानी तथा सरसफाई विभाग 
प्रमुख – बिना मगर 
उपप्रमुख – ममता गिरी

७, जलश्रोत, सिंचाई तथा उर्जा विभाग 
प्रमुख – बर्षमान पुन 
उपप्रमुख – परशु मेघी गुरुङ

८, निर्वाचन विभाग 
प्रमुख – प्रदीप ज्ञवाली 
उपप्रमुख – खिमलाल देवकोटा

९, न्याय, कानुन तथा मानवअधिकार 
विभाग 
प्रमुख – रघुजी पन्त 
उपप्रमुख – मुक्तिनारायण प्रधान

१०, पर्यटन प्रवर्द्धन तथा नागरिक 
प्रमुख – योगेश भट्टराई 
उड्डयन विभाग 
उपप्रमुख – पाशाङ शेर्पा

११ , प्रचार तथा प्रकाशन विभाग 
प्रमुख – नारायणकाजी श्रेष्ठ 
उपप्रमुख – सूर्यबहादुर थापा

१२ , प्रादेशिक मामला विभाग 
प्रमुख – घनश्याम भुसाल 
उपप्रमुख – परशुराम तामाङ

१३, पार्टी स्कूल विभाग 
प्रमुख – ईश्वर पोख्रेल 
उपप्रमुख – देवेन्द्र पौडेल

१४, पुस्तकालय तथा अभिलेख विभाग 
प्रमुख – नारायणप्रसाद शर्मा 
उपप्रमुख – ज्ञानबहादुर भुजेल

१५ , भौतिक पूर्वाधार तथा यातायात 
व्यवस्था विभाग 
प्रमुख – रघुवीर महासेठ 
उपप्रमुख – हरि अधिकारी

१६ , युवा तथा खेलकूद विभाग 
प्रमुख – टोपबहादुर रायमाझी 
उपप्रमुख – ठाकुर गैरे

१७ , राजकीय मामला तथा सुशासन विभाग 
प्रमुख – रामबहादुर थापा 
उपप्रमुख – गुरु बराल

१८ , बन तथा वातावरण विभाग 
प्रमुख – शक्ति बस्नेत 
उपप्रमुख – चुडामणी जंगली

१९ , विज्ञान तथा प्रविधि विभाग 
प्रमुख – गणेश शाह 
उपप्रमुख – अरुण नेपाल

२० , विदेश मामला विभाग 
प्रमुख – माधवकुमार नेपाल 
उपप्रमुख – सुरेन्द्र कार्की

​ 
२१ ,शिक्षा तथा मानवश्रोत विभाग 
प्रमुख – गिरिराजमणी पोख्रेल 
उपप्रमुख – विजय पौडेल

२२, श्रम तथा रोजगार विभाग 
प्रमुख – गोकर्ण विष्ट 
उपप्रमुख – रामेश्वर राय यादव

२३ , संगठन विभाग 
प्रमुख – वामदेव गौतम 
उपप्रमुख – जनार्दन शर्मा

२४ , संघीय संसदीय विभाग 
प्रमुख – सुवास नेम्वाङ 
उपप्रमुख – देवप्रसाद गुरुङ

२५ , समाज कल्याण विभाग 
प्रमुख – केशवलाल श्रेष्ठ 
उपप्रमुख – गोपाल ठाकुर

२६ , सहकारी तथा गरिवी निवारण विभाग 
प्रमुख – विष्णु रिमाल 
उपप्रमुख – धर्मदत्त देवकोटा

२७ , शहरी विकास विभाग 
प्रमुख – लेखराज भट्ट 
उपप्रमुख – जगन्नाथ खतिवडा

२८ , सामान्य प्रशासन विभाग 
प्रमुख – लालबावु पडिण्डत 
उपप्रमुख – रेखा शर्मा

२९ , साहित्य, कला तथा संस्कृति विभाग 
प्रमुख – मणी थापा

३० , स्थानीय तह विभाग 
प्रमुख – युवराज ज्ञवाली 
उपप्रमुख – उर्मिला अर्याल

३१, स्वास्थ्य तथा जनसंख्या विभाग 
प्रमुख – राजेन्द्र पाण्डे 
उपप्रमुख – अञ्जना विसंखे 
​ 
३२ , नीति अनुसन्धान प्रतिष्ठान 
संयोजक – झलनाथ खनाल 
सहसंयोजक – रामचन्द्र झा

Comments

comments